Zdrowie i uroda

Jak wybrać dobrego dentystę dla dzieci w Krakowie?

Jak wybrać dobrego dentystę dla dzieci w Krakowie?

Stomatolog jest lekarzem, który kojarzy się wielu osobom niezbyt dobrze. Bardzo często leczenie zębów jest bolesne. Dlatego warto przygotować i oswoić dziecko od najmłodszych lat z dentystą, aby nie bało się ono wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jak znaleźć dobrego dentystę w Krakowie dla dziecka?

Stomatologia dziecięca

Pomimo, że pierwsze zęby u naszej pociechy to zęby mleczne to należy o nie także prawidłowo zadbać. Aby dziecko miało dobre skojarzenia ze stomatologiem, należy je przygotować odpowiednio do pierwszej wizyty. Warto udać się do stomatologa w czasie, kiedy jeszcze nic się z zębami nie dzieje. Wówczas wizyta nie będzie się dziecku kojarzyć bólem i płaczem. Można powiedzieć dziecku, że idzie do lekarza, aby pokazać swoje piękne ząbki i żeby mógł on sprawdzić czy rosną one prawidłowo. Najważniejsze jest to, aby dziecko nie czuło niepokoju.

Jak wybrać dobrego stomatologa dziecięcego?

Dobry dentysta dziecięcy przede wszystkim musi być lekarzem empatycznym i wzbudzającym zaufanie u dzieci. Uśmiech i przyjazne nastawienie to podstawa w kontakcie z dziećmi. W gabinecie stomatologicznym przystosowanym dla dzieci powinien znaleźć się kącik zabaw, aby miejsce kojarzyło się przyjemnie dla dziecka. Po każdej wizycie stomatolog powinien dać dziecku mały upominek, aby wizyta była miło zapamiętana. Dentysta dziecięcy podczas pierwszej wizyty powinien opowiedzieć dziecku o sprzęcie i wytłumaczyć mu, do czego on służy.

Dentysta dziecięcy Kraków – jakie zabiegi polecane są dla dzieci?

O zęby mleczne należy zadbać, aby zapewniły one odpowiednie miejsce dla zębów stałych oraz wzmocniły i stymulowały prawidłowy rozwój szczęki. Dobry dentysta dziecięcy w Krakowie podczas pierwszej wizyty porozmawia z dzieckiem i sprawdzi stan jego jamy ustnej. W czasie tego spotkania może zostać wykonany zabieg, który jest całkowicie bezbolesny, aby nie kojarzył się źle maluchowi. Takim zabiegiem może być badanie jamy ustnej leserem, które pomoże w ocenie zmian powstających na zębach. Dzięki temu można w bardzo wczesnym stadium zidentyfikować zmiany wymagające leczenia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − jeden =