Gastronomia i hotelarstwo

Idealne miejsce na rocznicową kolację w Krakowie

Idealne miejsce na rocznicową kolację w Krakowie

Rocznica ślubu to wspaniała okazja do celebrowania wspólnych chwil we dwoje. Kiedy w codziennym pędzie brakuje czasu dla siebie, to właśnie dzień upamiętniający złożenie sobie przysięgi małżeńskiej może stać się wspaniałym momentem. Jak uczcić tą wyjątkową datę? Idealna będzie romantyczna kolacja we dwoje, którą można przygotować w domowym zaciszu, lub zjeść w doskonałej restauracji.

Romantyczna kolacja z okazji rocznicy ślubu

Nie od dzisiaj mówi się, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Jedzenie od dawna stanowi doskonałe uzupełnienie romantycznych chwil we dwoje. Przy pysznych wytrawnych daniach lub deserze, białym lub czerwonym winie, można wspaniale celebrować miłosny czas. Jedną z opcji jest kolacja we dwoje w domu. Można przygotować sushi, pyszne steki z lekką sałatką, lub coś innego, co rozbudzi kubki smakowe i ochotę na coś więcej. Obowiązkowo na stole powinno znaleźć się też coś słodkiego. Pyszny czekoladowy suflet lub lody, tiramisu albo jabłecznik na ciepło – to tylko kilka pomysłów na apetyczną słodkość.

Pyszna kolacja poza domem

Rocznica ślubu to również doskonała okazja by wyjść z domu. Ten czas można celebrować na przykład w Krakowie, który jest miastem niezwykle magicznym i o wyjątkowej atmosferze. Najlepsza restauracja w Krakowie, w której rocznicowa kolacja będzie prawdziwym majstersztykiem to Restauracja pod Baranem. Co wyróżnia właśnie to miejsce na kulinarnej mapie miasta? Z pewnością doskonała kuchnia, która wielokrotnie była wyróżniona zarówno w rodzimej prasie, jak również przez międzynarodowe instytucje związane z kulturą gotowania. Restauracja pod Baranem była wspominana między innymi w przewodniku Michelin. Pyszna kuchnia to oczywiście wisienka na torcie, jednak warto wspomnieć również o przemiłej atmosferze oraz dyskretnej obsłudze, która reaguje na potrzeby klientów bez zbytniego narzucania się. Kiedy pragnie się spędzić intymne chwile we dwoje przy pysznym jedzeniu, Kraków i Restauracja pod Baranem będą doskonałą destynacją na takie okazje.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =