Budownictwo i aranżacja

Transport kruszyw w Krakowie – o co warto zadbać?

Transport kruszyw w Krakowie – o co warto zadbać?

Kruszywo, czyli fragmenty skał wydobywane z rzek znajdują duże zastosowanie w budownictwie. Należą do nich materiały, takie jak: piasek, żużel, żwir, tłuczeń czy pumeks hutniczy. Najczęściej służą one do budowy dróg, produkcji zapraw budowlanych czy też betonów. Jednak transport tych sypkich materiałów nie należy do najłatwiejszego zadania. Jeżeli interesuje Cię przewóz wspomnianych surowców w Krakowie koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Transport kruszyw – o czym warto pamiętać

Wszelkie szczegóły dotyczące prawidłowego transportu kruszyw reguluje Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Wedle niej ładunek sypki, aby mógł być transportowany musi zostać umieszczony w specjalnie do tego przeznaczonej, szczelnej skrzyni ładunkowej. Skrzynia musi dodatkowo być zabezpieczona odpowiednimi zasłonami, które zapobiegną ewentualnemu wysypywaniu się ładunku podczas wystąpienia wszelkich nierówności na drodze, wypadku czy wykonywania gwałtownych manewrów. Kolejnym ważnym elementem, jest odpowiednia waga kruszywa budowlanego, która będzie w pełni dostoswana do parametrów pojazdu używanego do transportu. Zbyt duży ciężar kruszywa może przyczynić się do awarii pojazdu i innych niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście konieczny jest również doświadczony kierowca, odpowiednio przeszkolony oraz posiadający wprawę w przewozie tego typu materiałów.

Zobacz: Skład kamienia, kruszywa budowlanego i drogowego - Podolski

Skorzystaj z usług fachowców

Wszystkie powyższe czynniki zdecydowanie przyczyniają się do komplikacji procesu transportu materiałów sypkich. Dlatego, jeżeli zależy nam na przewozie kruszywa powinniśmy zdecydować się na skorzystanie z usług sprawdzonej firmy transportowej. Dzięki temu, będziemy mogli mieć pewność, że nasze surowce zostaną przewiezione na miejsce w odpowiednich, bezpiecznych warunkach, zgodnie ze wszelkimi normami. Na terenie i w okolicach Krakowa znajdziemy wiele firm trudniących się tego typu usługami i z pewnością znajdziemy wśród nich w pełni dostosowaną do nas ofertę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − pięć =