Zdrowie i uroda

Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

Upał, wiatr, woda morska, słońce, silne promieniowanie UV – pielęgnacja skóry latem to wyzwanie dla każdej kobiety. Co można zrobić, aby skóra pomimo upału wyglądała świeżo, a makijaż pozostał na twarzy jak najdłużej? Przestrzegając kilku podstawowych zasad możemy przez cały dzień czuć się atrakcyjnie.

Należy przede wszystkim pamiętać o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości wody, która zapewni skórze nawilżenie, pozwoli uniknąć odwodnienia i wypłucze z orgnizmu nadmiar soli. W okresie letnim zaleca się wypijanie około 2 –3 litrów wody mineralnej dziennie.

Stosowanie kremów z filtrem to podstawa. W trakcie i po opalaniu należy stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry, aby jak najdłużej cieszyć się piękną i zdrową opalenizną. Kąpiele słoneczne są najbardziej szkodliwe pomiędzy 11 a 14, dlatego w tych godzinach najlepiej ich unikać, długie wylegiwanie się na słońcu również działa niekorzystnie na skórę zwiększając ryzyko wystąpienia chorób skóry, a samo opalanie przyspiesza proces jej starzenia.

Wysuszaniu skóry można przeciwdziałać także spiąć przy otwartym oknie, ponieważ świeże powietrze działa kojąco i nawilżająco. Unikaj stosowania ciężkiego makijażu, szczególnie podkładu i pudru. Zainwestuj w lekki podkład z filtrem słonecznym lub krem tonujący spełniający także funkcję podkładu. Jeśli jednak makijaż spłynie warto mieć pod ręką bibułki matujące lub wodę termalną w sprayu, które pozwolą odświeżyć skórę twarzy. Myjąc twarz unikaj gorącej wody, która wysusza skórę.

Dostarczanie skórze witamin jest ważne o każdej porze roku. Jednak latem skóra potrzebuje ich szczególnie dużo. Dlatego dostarczaj swojemu organizmowi witaminę A, która zmniejsza przebarwienia skóry i poprawia jej elastyczność. Witamina E pozwala uzyskać odpowiednie nawilżenie i sprężystość. Witamina C odpowiada za budowę i funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Udostępnij