Zdrowie i uroda

Jak zapobiec efektowi Jo-Jo?

Jak zapobiec efektowi Jo-Jo?

Odchudzanie jest skomplikowanym procesem, który wymaga skrupulatnego przygotowania. Każdy z nas chce jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy aby pięknie wyglądać i sprostać oczekiwaniom społeczeństwa, które wymaga od nas idealnej sylwetki i olśniewającego wyglądu. Odchudzanie jest zatem powszechne i niemal każdy poddawał się temu procesowi w swoim życiu. Można powiedzieć nawet, że jest to popularna moda, gdyż kolorowe magazyny pełne są przepisów na idealną dietę, dzięki której szybko i skutecznie schudniemy. Jednak takie odchudzanie zgodnie z wymyślonymi dietami może przynieść negatywne, wręcz odwrotne skutki.

Często diety umieszczone w czasopismach nie są konsultowane z profesjonalnymi dietetykami, a opierają się jedynie na inwencji twórczej redaktorów i dziennikarzy prasowych. Takie nierozsądne odchudzanie może prowadzić do zgubnego efektu jo-jo, które jest zagrożeniem dla naszego samopoczucia a także zdrowia. Szybka utrata wagi niedostosowana do naturalnej przemiany materii może skutkować równie szybkim powrotem zrzuconych kilogramów, a nawet zwiększeniem wagi. Wynika to z braku harmonii i zachowania podstawowej cechy odchudzania, jaką jest jej procesualność.

Odchudzanie powinno trwać dość długo aby przynieść oczekiwane efekty, które utrzymają się na dłużej. Zbyt szybkie zrzucanie kilogramów wiąże się z utratą wody z organizmu, co po szybkim powrocie do starych nawyków żywieniowych może prowadzić właśnie do efektu Jo-jo. Zatem odchudzanie powinno być szczegółowo zaplanowane, cierpliwe a co najważniejsze skonsultowane z lekarzem dietetykiem, który jako profesjonalista opracuje dla nas indywidualny program odchudzania dostosowany do naszych potrzeb i możliwości organizmu.

Dietetyk opracowując dla nas indywidualny program odchudzania dostosowuje nam dietę oraz suplementy, które sprawią, że wszystko będzie przebiegało harmonijne i zgodnie z naturalną pracą organizmu. Dzięki temu schudniemy skutecznie i efekty utrzymają się na dłużej. Każdy z nas jest inny i powinien indywidualnie prowadzić odchudzanie, aby nie doprowadzić do zgubnego efektu jo-jo.

Udostępnij