Zdrowie i uroda

EKG w domu pacjenta – badanie pod opieką specjalisty

EKG w domu pacjenta – badanie pod opieką specjalisty

Badanie EKG dostarcza informacji o stanie zdrowia pacjenta pod kątem kardiologicznym. Takie badanie jest powszechnie wykonywane w przychodniach lekarskich. Jednak dziś można wykonać je także w domu pacjenta, pod opieką specjalisty.

Wizyty lekarskie – wizyta w przychodni czy wizyta domowa?

Zazwyczaj to pacjent udaje się na wizytę do przychodni lekarskiej. Jednak czasem sytuacja jest inna i to lekarz musi pojechać do domu pacjenta. Kiedy tak się zdarza? Zwykle wtedy, kiedy zdrowie pacjenta nie pozwala już na samodzielne dotarcie do placówki. Są pacjenci bardzo poważnie chorzy, leżący, niepełnosprawni. Wtedy wizyta domowa lekarza nie jest już przywilejem, tylko staje się standardem. Medicus z Krakowa ma w ofercie takie właśnie rozwiązania dla osób chorych czy niepełnosprawnych. W czasie wizyty można wykonać EKG w domu pacjenta. Do tego badania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, dlatego pacjenci raczej nie mają możliwości wykonywania tego badania samodzielnie w swoim domu. Potrzebny jest lekarz i sprzęt medyczny. Dzięki temu medyk od razu będzie mógł poznać stan zdrowia pacjenta i postawić diagnozę nie tylko w oparciu o własną ocenę stanu zdrowia, ale też w oparciu o wyniki badania EKG, co czasami ma kluczowe znaczenie. Im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej zostanie wdrożone właściwe leczenie. Przy chorobach serca czas odgrywa bardzo ważną rolę.

Ograniczenie niebezpieczeństwa

Medicus w Krakowie świadczy usługę, w ramach której można wykonać EKG w domu pacjenta. To ogromne ułatwienie szczególnie dla tych pacjentów, dla których wyjście z domu jest ogromnym problemem albo jest po prostu niemożliwe. Są osoby przewlekle chore, dla których każde opuszczenie domu oznacza kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi osobami, od których mogą zarazić się infekcją, która może być dla nich potencjalnie śmiertelna. W tej sytuacji wizyta domowa jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ wtedy ryzyko niebezpieczeństwa jest zminimalizowane. Warto wiedzieć o takich wariantach i korzystać z nich w razie potrzeby.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =