Różne

Części do KIA – nowe czy używane?

Części do KIA – nowe czy używane?

Jeśli jesteś właścicielem samochodu marki KIA, to z pewnością często zastanawiasz się, gdzie zakupić odpowiednie części do Twojego auta. Pierwsze pytanie, jakie pojawia Ci się w głowie z pewnością brzmi: „nowe czy używane?”. Jeśli rzeczywiście tak jest, to ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Nie warto przepłacać!

W wielu wypadkach warto sięgnąć po części z auto szrota. Są to części używane, które jeszcze ze spokojem można zamontować w samochodzie. Jak łatwo się domyślić kosztują one jedynie ułamek ceny części zakupionych w autoryzowanym serwisie dealera. Używanie takich części znacznie obniża koszty naprawy samochodu. Właśnie dzięki temu można wykonać naprawy, które przy użyciu nowych części byłyby po prostu nieopłacalne. Skoro używany element jest tak samo dobry jak nowy, to po co płacić za niego dużo więcej? To nie ma żadnego sensu! Dużo lepszym rozwiązaniem jest pojechanie na złomowisko i wybranie części pasujących do odpowiedniego modelu.

Nie wszystkie części mogą być z drugiej ręki

Wprawdzie nie ma żadnych wątpliwości, że zakup części do KIA ze złomowiska jest wyjątkowo opłacalny, to są sytuacje, w których powinno się jednak kupować nowe elementy. Dotyczy to przede wszystkim części eksploatacyjnych. Są to części, które zużywają się podczas jazdy i ich regularna wymiana jest czymś normalnym, a nie efektem awarii. Można do nich zaliczyć: filtry paliwa, filtry powietrza, wycieraczki czy też klocki hamulcowe. Takich części nie powinno się kupować ze złomowiska. By oszczędzić, warto jednak szukać zamienników dla oryginalnych części.

Bądź eko

Warto też pamiętać, że wiele części do KIA zakupionych na szrocie można też poddać regeneracji. Proces ten jest zdecydowanie tańszy, niż zakup nowej części. Czasami zdarzają się też części, które są właściwie gotowe do użycia i prosto ze złomowiska mogą trafić do kolejnego auta. Wybierając części używane, powinniśmy też pamiętać, że wspieramy środowisko naturalne. Warto to robić po to, by chronić przyrodę, klimat i swój własny portfel.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − pięć =