Zdrowie i uroda

Złuszczanie naskórka – mikrodermabrazja

Złuszczanie naskórka – mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest innowacyjnym zabiegiem, który polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, a tym samym usuwaniu problemów skórnych. Jest to bardzo popularna i chętnie wybierana przez pacjentów metoda, dlatego znajduje się ona w niemal każdej ofercie dobrego salonu kosmetycznego w Krakowie.

Złuszczanie jest stopniowe, odbywa się warstwa po warstwie z natężeniem dostosowanym do potrzeb indywidualnego pacjenta. Dzięki wyjątkowej ostrożności tkwiącej w przeprowadzaniu tego zabiegu, jest on bardzo bezpieczny. Co więcej, mikrodermabrazja Kraków może być stosowana bez względu na wiek, płeć czy rodzaj uszkodzenia skóry. Dzięki poddaniu się temu mechanicznemu, delikatnemu peelingowi możemy się skutecznie i nie trwałe pozbyć trądziku, blizn potrądzikowych, czy tych powstałych w efekcie chorób zakaźnych (ospa, odra), blizn, przebarwień, zmian łojotokowych, wągrów i innych problemów skórnych. Możemy również pozbyć się tak nie lubianego i dokuczliwego cellulitu oraz rozstępów, które często pojawiają się po porodzie. Umiarkowane, dokładne usuwanie komórek martwego naskórka odbywa się przy wykorzystaniu urządzenia, którego głowica jest przesuwana przez osobę przeprowadzającą zabieg po powierzchni skóry.

Z głowicy pod dużym ciśnieniem i prędkością wydobywają się specjalne kryształki naturalnego diamentu, które ścierają martwy naskórek i pobudzają komórki do wytwarzanie nowych. Wraz z kryształkami , martwy naskórek jest gromadzony w pojemniku przy urządzeniu. Mniejsze uszkodzenia skóry wymagają jednego zabiegu, poważniejsze wiążą się z koniecznością odbycia kilku wizyt w salonie kosmetycznym. Jeszcze do niedawna mikrodermabrazja była przeprowadzana tylko przed dermatologów, ale dzisiaj już każdy salon kosmetyczny w Krakowie i nie tylko podejmuje się tych zabiegów. Są one bardzo bezpieczne, nieinwazyjne, nadają się dla każdego. Poza tym są świetną alternatywą dla osób, które nie tolerują peelingu chemicznego i innych form leczenia problemów skórnych. Mikrodermabrazja jest przyszłością nowoczesnej kosmetologii.

Udostępnij