Zdrowie i uroda

Jak pory spożywania posiłków spływają na zdrowie

Jak pory spożywania posiłków spływają na zdrowie

W poradniach dietetycznych jedną z pierwszych wskazówek udzielanych przez pracujących tam dietetyków jest ta mówiąca o regularnym spożywaniu posiłków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nasz organizm działa jak mechanizm, który wymaga stosowania określonych procederów i czynności, aby właściwie funkcjonował.

Regularne spożywanie posiłków o odpowiednich porach sprawia, że nasz organizm przyzwyczaja się do podawania mu pokarmu o określonej godzinie. Dzięki takiej regularność sprawnie działa przemiana materii mająca niebagatelny wpływ na gospodarkę organizmu, czyli po prostu na nasze zdrowie. Bardzo ważne prócz regularności są także pory, w jakich spożywamy posiłku. Oczywiście wszystko jest uzależnione od trybu naszego życia i pracy, jaką wykonujemy, jednak powinniśmy przestrzegać kilku właściwych zasad i wskazówek, by być w dobrej formie.

Dietetycy podkreślają by nie spożywać ciężkostrawnych posiłków zbyt późno, gdyż spalanie i trawienie nocą jest procesem, który przebiega wolniej i znacznie mniej intensywnie. Co więcej, poradnie dietetyczne gorąco polecają zjedzenie śniadania w godzinach porannych (7-9), lekkostrawnego, ale dającego nam duży zastrzyk energii do dobrego rozpoczęcia dnia. Takie regularne spożywanie posiłków o odpowiednich porach dnia przyczynia się nie tylko do utrzymania dobrego zdrowia, ale jest też bardzo korzystne dla osób, które są w tracie odchudzania.

Regularność i planowanie posiłków sprawiają, że w połączeniu z odpowiednimi daniami oraz aktywnością fizyczną, szybciej możemy przeprowadzić odchudzanie i osiągnąć pożądany efekt. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tak prostych zasad żywienia. Jeśli chcemy być bardziej świadomi tego nie tylko co jeść, ale jak i kiedy, powinniśmy się udać po poradę do poradni dietetycznej. Pracujący tam dietetycy chętnie uświadamiają społeczeństwo na temat złych nawyków żywieniowych, które wpływają negatywnie na ich zdrowie, samopoczucie i wagę. Przekazują oni także wskazówki, jak zmienić ten stan rzeczy i poprawić jakość naszego życia.

Udostępnij