Różne

Co wchodzi w skład instalacji sanitarnej?

Co wchodzi w skład instalacji sanitarnej?

Kraków jest silnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Wzrost inwestycji budowlanych spowodował zapotrzebowanie na firmy zajmujące się zakładaniem instalacji sanitarnych, w celu adaptacji nieruchomości do funkcji mieszkalnej oraz użytkowej. Instalacje sanitarne w Krakowie są wykonywane przez grupę wykwalifikowanych specjalistów, dbających o ich jakościowe i rzetelne wykonanie, tak aby działały długo, sprawnie i bezawaryjnie.

Czym są instalacje sanitarne?

Instalacja sanitarna jest to system połączeń i urządzeń instalacyjnych, położonych na zewnątrz i wewnątrz budynku, służących doprowadzaniu i odprowadzaniu różnych mediów takich jak prąd, gaz lub woda. Wśród instalacji wyróżnić można sanitarne instalacje wodne oraz kanalizacyjne, gazowe i grzewcze.

Celem instalacji sanitarnej w budynku jest jego zaopatrzenie w wodę, ciepło oraz energię.

Z czego się składa instalacja sanitarna?

Materiałem surowcowym do tworzenia elementów składowych systemu sanitarnego w budynku, jest PEX (polietylen sieciowany). Rury PEX są szczególnie polecane do instalacji dla wody pitnej, gdyż charakteryzują się brakiem toksyczności. W przypadku wody zimnej instalacja ma prosty charakter, ponieważ urządzenia z niej korzystające podłączane są bezpośrednio do systemu rur. Dbając o sprawne działanie układu, należy zadbać o odpowiednią wysokość jego instalacji.

System rur instalacji wody ciepłej zależny jest od źródła grzania wody. W zależności o tego, czy jest to kocioł grzewczy czy przepływowy ogrzewacz elektryczny, możemy podzielić układ na rozdzielaczowy lub trójnikowy. Do montażu rur systemu kanalizacyjnego używa się rur PCV (polichlorek winylu).

Oprócz wymienionych składników, w skład każdej instalacji wchodzą zawory i filtry, które są kluczowym elementem dla sprawnie działającego systemu sanitarnego.

Instalacje sanitarne Kraków ma od lat niezawodne i bezpieczne. Ogranicza to mieszkańcom kłopotów związanych z awaryjnością systemów oraz ich ciągłą naprawą. Systemy sanitarne powinny służyć higienie i dobremu samopoczuciu użytkowników budynku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 14 =