Zdrowie i uroda

Kosmetyki spowalniające starzenie się skóry

Kosmetyki spowalniające starzenie się skóry

Każda kobieta chciałaby zatrzymać proces starzenia się skóry, dlatego stosuje setki kosmetyków, często bywa w SPA i zdrowo się odżywia. Oczywiście niemożliwe jest trwałe zatrzymanie starzenia, chyba że będzie to wizyta w gabinecie chirurga plastycznego i regularne wstrzykiwanie botoxu.

Niemniej jednak możliwe jest spowolnienie tego procesu, który właśnie na skórze odciska najbardziej trwałe i widoczne piętno. Twarz jest wizytówką każdego człowieka, a zwłaszcza kobiet, które wkładają dużo wysiłku w to, by wyglądać pięknie i podobać się całemu otoczeniu. W momencie, gdy wokół oczu zaczynają pojawiać się kurze łapki, gdy się śmiejemy widoczne są zmarszczki, wówczas okazuje się, że dosięgła nas nieubłagana istota upływającego czasu.

Aby jednak odroczyć ten proces, albo chociaż go spowolnić, my kobiety możemy stosować wiele sztuczek i metod. Najprostsze jest oczywiście używanie kosmetyków, które spowalniają starzenie się skóry. Niektórzy kosmetolodzy i dermatolodzy zalecają stosowanie słabych kremów przeciwzmarszczkowych już od dwudziestego roku życia, kiedy to skóra powoli zaczyna się zmieniać. Być może jest to przesada, ale stosowanie kremów nawilżających na pewno jest zalecane w każdym wieku. Natomiast później warto dbać o swoją skórę stosując kremy nawilżające, odżywiające i również te przeciwko powstawaniu zmarszczek zarówno na dzień jak i na noc.

Maseczki na twarz

Przydatne będzie zrobienie od czasu do czasu maseczki i dobrego peelingu. Dla osób po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia specjalne serum odmładzające stosowane raz na miesiąc może widocznie poprawić kondycję skóry. Bardzo korzystne może się również okazać odwiedzenie SPA w celu wykonania kompleksowych zabiegów pielęgnujących skórę twarzy. W SPA możemy ponadto zadbać również o skórę całego ciała i wszystkim zabiegom poddać się w ciągu jednego dnia. Wszystkie te metody oczywiście nie sprawią, że nieubłagalny czas zatrzyma się nagle i będziemy wiecznie młode. Możemy tylko pomóc naturze, opóźnić proces starzenia się skóry lub po prostu sprawić, że będzie ona wyglądała zdrowo, świeżo, a przez to właśnie młodziej.

Udostępnij