Zdrowie i uroda

Przegląd popularnych zabiegów SPA

Przegląd popularnych zabiegów SPA

By utrzymać piękno swojego ciała kobieta musi nie raz stosować bardzo dużo zabiegów.

Przedstawiam Wam niektóre z wykonywanych zabiegów w SPA.

Thalassoterapia

Jest to seria zabiegów, w których wykorzystuje się wyciąg z alg morskich, błoto oraz wodę morską. Dziwna nazwa pochodzi z języka greckiego, od słowa thalassos, co oznacza morze. Jednym z zabiegów, który znajduje się w całej serii jest owijanie ciała ekstraktem z alg. Ta kuracja może być wykonywana zarówno na zimno jak i na ciepło. Innym podobnym zabiegiem są okłady ze sproszkowanej masy algowej. Taka masa zawiera bardzo dużo substancji aktywnych oraz witamin i minerałów.

Oczyszczanie ciała

Wykonuje się je dzięki wykorzystaniu właściwości mieszanek złożonych z czerwonej gliny, migdałów, cukru, olejków eterycznych oraz soli morskiej. Po takim zabiegu ciało nabiera blasku, a skóra staje się jedwabiście gładka.

Shiatsu

Tłumacząc na polski jest to dosłownie „naciskanie kciukami”. Jest to wschodnia technika masażu uzdrawiającego. Polega to na naciskaniu konkretnych części ciała, dzięki czemu przywracana jest równowaga, a także uwalniamy się od stresu i napięcia. Taki masaż znacznie poprawia samopoczucie.

Masaż

Trzeba przyznać, że jest to bardzo szeroko pojęty zabieg SPA. Masaż obejmuje najróżniejsze rodzaje oddziaływań na powierzchnię ciała. Zwykle jest odczuwany jako bardzo przyjemny, lecz niekiedy może być bolesny. Najbardziej popularne masaże to europejski oraz wschodni. Oczywiście każdy z typów masażu ma wiele podgrup. Jest jedna rzecz, która łączy wszystkie rodzaje masażów. Jest to dobroczynne działanie dotyku, które wpływa na ciało oraz zmysły.

Udostępnij