Różne

Każdy pies zasługuje na przysmak!

Każdy pies zasługuje na przysmak!

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów znakomitych przysmaków dla psów, które mogą doskonale służyć jako motywator do działania.

Wszyscy wiemy, że nagradzanie wzmacnia efekty nauki. Na tej zasadzie działają oceny w szkole, prezenty od rodziców dla dzieci, ale również przysmaki podczas tresury psa. Szczególnie zaś w wieku szczenięcym, pieski są łase na wszelkiego rodzaju nowe smakołyki, które pojawiają się w ich diecie.

Zgodnie z zasadą akcja-reakcja-wzmocnienie, nagradzanie jest skuteczną metodą umacniania u psów nawyków, które chcemy w nim wykształcić. Niektórzy uważają, że obdarowywanie pupili przysmakami dla psów nie jest najlepszą formą nauki i tresury, jednak w większości przypadków ta stara, dobrze znana technika znakomicie funkcjonuje.

Różnego rodzaju przysmaki to również bardzo wygodna forma nagrody dla właściciela pieska. Kilka chrupek, czy psich ciasteczek można bez problemu włożyć w torebce do kieszeni i mieć zawsze przy sobie. W ten sposób podczas spaceru możemy wdrażać pewne techniki tresury i na bieżąca nagradzać psa za dokonane postępy. Mamy dostępne na rynku różnego rodzaju ciasteczka, chrupki, kostki, kawałki suszonego mięsa i inne przysmaki. Poznajmy gust naszego psa, dobierajmy te smakołyki, które mu najbardziej smakują. Warto różnicować ich dobór oraz wybierać takie, które prócz smaku niosą wartości odżywcze, są dobre dla uzębienia.

W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo rodzajów przysmaków dla psów, więc jest z czego wybierać. Oczywiście warto też stosować inne rodzaje nagradzania psa, by nie przyzwyczaić naszego pupila do obżarstwa. Każdy pies jest inny, dla jednego nagroda może być zabawa z innym psem, ulubiona zabawka, aportowanie, długi spacer, bieganie bez smyczy, gryzak, pieszczoty. Jeśli poznamy dobrze swojego pupila to będziemy wiedzieć, co sprawia mu największą przyjemność. Niemniej, przysmaki dla psów sprawdzają się niemal w każdym przypadki i warto skorzystać z ich pomocy podczas tresury i codziennej zabawy z naszym ulubieńcem.

Udostępnij